Mapa cmentarza:

Kliknij zdjęcie, aby przejść na stronę cmentarza.

Informacje:

ŚW. JANA PAWŁA II

+Figzał Danuta

+Szwedzińska Wiesława

Został zakończony pewien etap prac na cmentarzu parafialnym. Ogromny trud pracy wykonali Jerzy Sałata -senior oraz Marcin Sałata – junior. W tak krótkim czasie wykonali bramę wjazdową, wycięcie drzew i usunięcie korzeni,  niwelacja terenu oraz podcięcie pozostawionych drzew. Jest to ze strony Rodziny Państwa Sałata pamiątka dla potomnych oraz Wasz wielki szacunek dla MIASTA ZMARŁYCH…tu przecież są w końcu nasze korzenie. Jestem wyrazicielem wielu głosów uznania za Wasz trud i poświęcenie. Panowie wywiązali się doskonale z podjętego zadania, o którym  informowałem Parafian w miesiącu styczniu.

Przedstawiam teraz Państwu wydatki, których ciężar będzie musiała podjąć parafia:

- brama wjazdowa w głębi cmentarza 6.000 zł materiał (praca w darze dla parafii Rodzina Państwa Sałata)

- mulczer, czyli wyrównanie terenu 6.200 zł

-kostka pod ołtarz przy krzyżu 1.700 zł materiał                 (praca w darze dla parafii R. Państwa Grzegorz Dróżdż)

-ołtarz marmurowy 1600 materiał                                (praca w darze dla parafii Pan Piotr Tałajczyk )

- Figury na główniej bramie cmentarza 1.800 zł              (praca zamocowania w darze dla parafii Pan Grzegorz Płaneta)

Łączna suma wydatków tego roku to  17.300 zł.

Przed nam, aby dokończyć to dzieło:

-dzwonnica w trakcie wykonywania

-toaleta

-nasadzenie drzew – nakaz Ochrony Środowiska UM, w zamian za wycięte drzewa.